Návšteva Mikuláša

V kalendári bola obyčajná sobota – 30. november 2013.  A v  našej škole sa stalo čosi nezvyčajné. Zavítal k nám Mikuláš! Veď mal prísť až o týždeň… Dozvedel sa totiž, že v našej škole sú výborní žiaci.  V celkovom hodnotení škôl sme sa vďaka nim, ale aj vďaka ich učiteľom umiestnili na 1. mieste v okrese a na 9. mieste v celom kraji!  Sladkú pozornosť od Mikuláša si teda naozaj zaslúžili. Navyše – medzi pozvanými hosťami boli aj malí budúci prváci.

Vzácnu návštevu sme nevítali prázdnymi rukami. Ocenenie „zlatej varešky“ by sme mohli udeliť všetkým mamičkám a babkám, ktoré sa postarali o to, že sa v našej novej komnate ohýbali stoly pod dobrotami od výmyslu sveta.

Posilnili sme si nielen telá športovým programom v telocvični, ale aj ducha v knižnici Trojruža. Rozprávka o čertovi, ktorý sa chcel stať anjelom, zaujala aj tých najmenších návštevníkov. Žiaci spolu so svojimi pani učiteľkami pripravili aj zaujímavé tvorivé dielne.    A tak ste mohli vstúpiť do komnaty začínajúcich škriatkov, blikajúcich zrkadiel, podrezaných jazykov, vianočného anjela, tajomných kníh… alebo navštíviť kráľovstvo ohnivého draka, roztancovaných črievičiek, ohybných tiel, skroteného plameňa, krupicové kráľovstvo a kráľovstvo prekvapení.

 Že neviete, čo tieto označenia znamenajú?   Nech sa páči, o rok sa príďte presvedčiť na vlastné oči!

Album s fotografiami nájdete TU!