Deň jablka

21. október je vyhlásený za „Svetový deň jabĺk“. Stará ľudová múdrosť hovorí – „Stačí jedno jablko denne a nebudete potrebovať lekára“. Jablko sladké, voňavé, šťavnaté patrí v našich končinách medzi najobyčajnejšie ovocie. Ale, ich každodenná konzumácia posilňuje naše zdravie.

Naši prváci aj druháci sa tento deň premenili na farebné jabĺčka. Zážitkové vyučovanie „ Jabĺčkový deň“ začali prezentáciou, kde si zopakovali vedomosti, ale sa i veľa nového naučili o jablku. Maľovali jablko, čítali a písali písmenká, tvorili vety i počítali jabĺčkové príklady.  Na záver si pochutili na jablkových koláčoch. Zaspievali si ľudovú pieseň „Červené jabĺčko…“ a nezabudli ani na „Apple“ jabĺčkovú angličtinu.

Žiaci druhých ročníkov boli na exkurzii v Emilových sadoch vo Dvoroch nad Žitavou. Deň Jablka bol pre nich zážitkovým vyučovaním, ktoré prebiehalo priamo v sade. Žiaci spoznali sad. Ochotný personál pracovníkov ich odborným výkladom oboznámil s rôznymi odrodami jabĺk, ich oberaním a uskladnením. Pozreli si, kde sa vyrába jabĺčkové pyré a na záver si pochutili na krásnych červených jabĺčkach.

Žiaci 3.- 4. roč. tvorili zaujímavé príbehy, rýmy o jabĺčkach, riešili jabĺčkové matematické príklady, na prírodovede si pozreli prezentáciu o dôležitosti konzumovania jabĺk pre ľudský organizmus.

Album s fotografiami nájdete TU!