Európska noc výskumníkov

V Bratislave sa  dňa 27.9.2019 konala  Európska noc výskumníkov, ktorá každý rok priláka na toto podujatie množstvo vedátorov a záujemcov o vedu a technický pokrok.

Práve  toto podujatie je zahájením krúžkovej činnosti tímu Programmers.

Presne  ako aj minulé roky sa nám náš zámer pozrieť  si kreatívne stánky a zúčastniť sa zaujímavých aktivít opäť naplnil.  V programe  sme si na  hlavnom podujatí pozreli až 86 vedeckých stánkov . Zapojili sme  sa do zaujímavých súťaží, úloh a načerpali sme množstvo informácií. V stánkoch ako živá archeológia a Mayský svet sme si pozreli zaujímavé  spoločenské hry z minulosti nájdené v hrobkách na Slovensku ale aj v ďalekom Mexiku. Zistili sme , že  originálny Španielsky zbroj z obdobia objavenia  Ameriky by sme  asi ťažko vedeli nosiť celý deň nakoľko bol nesmierne  ťažký.  Zahrali sme sa  s časticami v CERNe a spolupracovali sme  ako tím pri presune loptičky na dráhe. Naučili sme  sa, že  aj v našej dlani je energia. Pri stánku z názvom Kliešte, šváby a iné príšery v mestách sme si pohladili živého švába.

Po obede sme sa zúčastnili kreatívnych stánkov. Tu sme vlastnou silou a rozumom riešili pokusy z fyziky a chémie. Zápasili sme  vo dvojiciach na  magnetickom  futbale vyskúšali sme  si ako vyriešiť  hlavolam na balančnej  pomôcke, ale najviac sa nám páčili chemické pokusy a mrazivý dych.

Deň nám rýchlo ubehol  všetci sa však tešíme, ako sa nám o rok znova podarí navštíviť toto úžasné podujatie.

Album s fotografiami nájdete TU!

Žiaci z tímu Programmers a vedúca  krúžku