STUDENTS EXCHANGE

V dňoch  6.03. až 10.03. 2019 sa už po tretí  krát realizoval bilaterálny študentský výmenný projekt  medzi našou   a poľskou školou. V stredu sme privítali  desať  poľských žiakov  a  ich dve pani učiteľky na žst.v Nových Zámkoch. Je neuveriteľné, ako rýchlo prešli spoločne prežité dni.

Prvý deň, po krátkom vzájomnom  zoznámení sa v klubovni školy, sme vyrazili za poznávaním krajského mesta Nitra. Na druhý deň sme museli  vstať o niečo skôr, ako keď chodievame do školy, pretože nás čakal nezabudnuteľný výlet do Budapešti.  Hoci nás nohy po celodennej prehliadke veľmi boleli, už vo vlaku cestou domov, sme  zabudli na únavu a spriadali plány na sobotu. Hostiteľské rodiny  v tento deň pripravili samostatný program pre svoje „nové deti”, ktoré  boli nadšené z ich pohostinnosti a srdečnosti.

Ako sme sa neskôr dozvedeli, „ jeden deň   v spoločnosti tak príjemných a milých poľských detí je príliš málo na to, aby sme im mohli poskytnúť všetko to, čo sme naplánovali”. Dorozumievacím jazykom bola angličtina, ktorú si precvičili nielen deti, ale aj  rodičia, ktorým  ďakujeme za spoluprácu a vytvorenie  rodinnej domácej atmosféry.

Veríme, že zážitky, ktoré získali, sa stanú nezabudnuteľnými pre všetkých a budú pokračovať na výlete do Poľska koncom tohto školského roka.

Album s fotografiami nájdete TU!

 Mgr. Mária Luptáková