Súťaž s Vedomostným ostrovom

V dňoch od 15.5. do 31.5.2018 prebiehala súťaž organizovaná Nadáciou Volkswagen v rámci projektu Vedomostné ostrovy. Zapojiť sa mohli aj žiaci našej školy – ako jednej zo 100 vybraných škôl na Slovensku. Úlohou súťažiacich bolo správne odpovedať na 40 otázok v čo najkratšom čase. Pomocou triednych pani učiteliek na prvom stupni a pani učiteliek fyziky a informatiky (Pšenáková, Predná, Schrónerová, Kosztolányiová, Kreps) sa žiaci mohli oboznámiť s interaktívnym obsahom Vedomostného ostrova a zapojiť sa do súťaže.

Zo všetkých 13744 zapojených žiakov bol z našej školy najúspešnejší Norbert Körmendi zo 6.B, ktorý sa umiestnil na 3.mieste v kategórii Technika. Norbi sa zúčastnil slávnostného oceňovania 23.6. v zážitkovom centre Aurélium a popísal to takto:
„…včera som sa zúčastnil na odovzdávaní cien súťaže Vedomostné ostrovy. Pred vyhodnotením nás čakalo prekvapenie – laserová show, ktorá bola nielen prekvapením, ale aj ozajstným zážitkom pre všetkých. Potom sa odovzdávali ceny na 1. a 2. stupni v 4 kategóriách a celkovo. Pred aj po vyhodnotení sme mali možnosť pozrieť exponáty a vyskúšať zaujímavosti zážitkového centra Aurélium. Potom nás zobrali do zoo, kde sme mali možnosť stretnúť maskota Vedomostných ostrovov lemura Emura. Taktiež sme sa zúčastnili komentovaného kŕmenia zvierat, kde sme sa dozvedeli viac o živote zvierat chovaných v bratislavskej zoo. Som rád, že som mal to šťastie vyhrať 3. miesto z kategórie technika a zúčastniť sa odovzdávania cien s mojou rodinou. Bol to pre mňa a moju rodinu veľký zážitok. Chcel by som sa poďakovať aj Vám, vedeniu školy a všetkým učiteľom, že sme sa mohli zúčastniť súťaže Vedomostné ostrovy. Ďakujem pekne, s pozdravom Norbi.“

Album s fotografiami nájdete TU!