Vydarená exkurzia do Poľska

V dňoch  6.6.2018 až 10.6.2018 sme vycestovali do našej družobnej školy  v poľskom mestečku  Mrokow. Vo vlaku sme strávili  nekonečne dlhých osem hodín. Už keď sme sa blížili k Varšave  boli sme plné očakávania a veľmi šťastné, že po dvoch mesiacoch opäť uvidíme našich kamarátov a ich rodiny. Keď vlak zastal a vystúpili sme, rozbehli sme sa ku svojim rodinkám, ktoré nás s radosťou privítali.
Bývali sme v dedinách vzdialených pár kilometrov od seba, ale aj tak sme našli spôsob ako sa spojiť. Prvý večer sme sa vybalili a rozprávali s rodinami dlho do noci.  Na druhý deň sme boli v škole. Kamaráti nám predstavili nielen ich školu, ale v prezentáciách aj Poľsko, ktoré nám prirástlo k srdcu. Angličtina znela všade. Neskôr nás pán učiteľ telocviku  zaúčal do tajov break dance, v okolí školy sme si zahrali ekologické, športovali na krásnom novom ihrisku. Večer sme sa všetci stretli a išli sme do Jump Areny vo Varšave.
Bolo tam naozaj nádherne a všetci sme sa dokonale porozprávali, čo sa zmenilo od nášho posledného stretnutia. V piatok sme opäť navštívili Varšavu a pozerali sme si pamiatky. Bolo nám veľmi teplo a nechcelo sa nám chodiť, ale keď sme nakoniec zistili že ideme nakupovať, boli sme naplnené energiou . V sobotu nám rodiny pripravili vlastný program. My sme išli do Varšavy na bowling a potom na nádherné večerné predstavenie pri farebných fontánach.
V nedeľu sme sa  zišli na stanici a všetci sme boli smutní, ale  zároveň šťastní, že ideme domov.
Päť dní rýchlo ubehlo, bolo to namáhavé, no stálo to za to. Máme super zážitky a veľmi dúfame, že sa takéhoto skvelého projektu  budeme môcť zúčastniť aj budúci školský rok.

Album s fotografiami nájdete TU!

 Aisha S.E. Gore a Ema Starzyková