Exkurzie v Rakúsku

Dňa 30.5.2018 sa žiaci 6.-8.ročníkov vybrali na výlet do susedného Rakúska. Naša prvá zastávka viedla do neďalekého mestečka Kitsee, kde sme absolvovali prehliadku rodinnej firmy HAUSWIRTH a na záver sme v podnikovej predajni ochutnali a následne si aj zakúpili veľmi kvalitné čokoládové výrobky.

Náš výlet pokračoval do jedného z najkrajších a najpozoruhodnejších miest Európy a sveta, do Viedne. Má rôzne prívlastky: kolíska Habsburgovcov, mesto so stáročnou tradíciou, cisárske mesto, či mesto hudby a valčíkov. Každý z nich je výstižný a pravdivý. Mesto nestratilo dodnes svoju neopakovateľnú atmosféru. Jednoducho: Viedeň je Viedeň …
Po príchode sme absolvovali prehliadku krásneho areálu zámku a parku Schönbrunn. Poprechádzali sme sa prekrásnymi francúzskymi záhradami, ktorými sa veľmi rada prechádzala aj cisárovná Alžbeta Bavorská – známa ako „Sisi“. Očarila nás ozdobná budova – Glorietta a Neptúnova studňa. Zažili sme aj veľkolepú prípravu každoročného koncertu Viedenskej filharmónie, ktorú sme na druhý deň mohli sledovať vo vysielaní STV2.
Ďalej sme navštívili zoologickú záhradu, ktorá v roku 2010 získala už po druhý raz ocenenie „Najkvalitnejšia ZOO v Európe“.Videli sme Pavilón dažďového pralesa, veľmi atraktívny Polárny pavilón, kde sme obdivovali tučniaky kráľovské a tulene. Zaujímavé boli aj akváriá, teráriá so zvieratami z oblasti Amazonky a koralových útesov, či park nosorožcov. Videli sme žirafy, slony, medvede, pandy, ale i motýle, papagáje, opic a veľa iných zvierat.
Náš výlet sa nám veľmi páčil, dlho budeme spomínať na pekné zážitky strávené v tomto meste.