Návšteva hvezdárne v Hurbanove

Na návštevu Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove sme sa už všetci veľmi tešili.  Dňa 21.5.2018 sme sa všetci žiaci 5. ročníka ocitli v náručí  tajomnej hviezdnej oblohy.
Usadili sme sa v pohodlných kreslách a pozreli sme si dva filmy o čarovnom vesmíre, ktorý obklopuje našu Zem. Pracovníci nám predstavili planéty slnečnej sústavy, dozvedeli sme sa množstvo nových poznatkov.
Po skončení filmu sme si pozreli krásnu výstavu a vstúpili sme do novootvoreného digitálneho planetária. Vychutnali sme  si projekciu oblohy na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazujú hlbiny vzdialeného aj blízkeho vesmíru v novej digitálnej kvalite, rôzne animácie, postavy z gréckej mytológie. Bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok.
Nakoniec sme si  pozreli zachránenú a zreštaurovanú sochu Mikuláša Kopernika a slnečné hodiny  v historickom parku hvezdárne. Pozreli sme si aj pôvodnú budovu súkromnej hvezdárne dr. Mikuláša Konkolyho Thege a vďaka jasnej oblohe sme mohli pozorovať oblohu astronomickým ďalekohľadom.
Na záver nás pani učiteľky zobrali do cukrárne na zmrzlinu, kde sme sa všetci občerstvili.
Návšteva hvezdárne nám pomohla obohatiť a prehĺbiť si svoje vedomosti a poznatky týkajúce sa vesmíru. Plní príjemných zážitkov sme nasadli do autobusu a vrátili sa domov.
Ďakujeme hlavne pani učiteľke PaedDr. Kristíne Schrónerovej za krásny deň plný zážitkov, ktorý pre nás zorganizovala.

Album s fotografiami nájdete TU!