ERASMUS+ mobilita vo Francúzsku

V dňoch 14. až 21. októbra 2017 sme sa v rámci projektu Erasmus+ zúčastnili s vybranými žiakmi vo francúzskom meste Laval. Počas týždenného pobytu naši žiaci spoznali miestne zvyky priamo vo francúzskych rodinách, v ktorých boli ubytovaní. Kolegovia sa o nás po celý čas starali a zabezpečili nám bohatý program, ako napr.: návštevu biofarmy s ochutnávkou miestnych produktov, výlet na kúzelné miesto ku kláštoru Saint-Michel a následnú návštevu prímorského mestečka Saint-Malo s nádherným výhľadom na Atlantik.
A keďže nám časové možnosti priali, strávili sme aj dva dni v meste svetiel – v Paríži, hlavnom meste Francúzska. Prešli sme sa po miestach, ktoré sme mnohí poznali len z fotografií a filmov. Poprechádzali sme sa po slávnej Champs-Elysées, navštívili sme Invalidovňu, kde je hrobka Napoleona a zblízka sme si obzreli Eiffelovu vežu, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mesta viac ako 125 rokov. Neobišli sme ani úsmev Mony Lisy v múzeu Louvre. Krásy Paríža sú neodolateľné práve pohľadom zo Seiny, po ktorej sme sa plavili, aby sme si aj takto vychutnali jedinečnú atmosféru nábrežia. Rozlúčili sme sa s ním večerným pohľadom na trblietajúcu sa Mademoiselle – Tour Eiffel.
Okrem turistických zážitkov sme získali aj bohaté skúsenosti z kultúry inej krajiny. Ale to najdôležitejšie, čo sme si domov priniesli, sú nové kamarátstva. Už teraz sa tešíme na jar, keď sa všetci stretneme u nás, na Slovensku.

Album s fotografiami nájdete TU!