Európsky týždeň športu

Aj naša škola, ZŠ Nábrežná, sa tento rok zapojila do európskeho projektu #BE ACTIVE – týždeň športu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 23. – 30.9.2017.

Športové aktivity pre žiakov prebiehali formou turnajových súťaží celý týždeň:

Pondelok –  si zmerali sily v prehadzovanej zmiešané družstvá z 3. a 4. ročníkov. Víťazom v kategórii tretiakov sa stala 3.C trieda (Lea Čech, Liana Babicza, Ivan Dominik, Oliver Mazúch, Tamara Kajanová), v kategórii štvrtákov zvíťazili žiaci zo 4.A triedy (Adam Michlian, Adam Solčan, Lilien Marciová, Tamara Štepníková, Patrik Laibl).

Utorok a štvrtok –  konal sa turnaj v bedmintone pre žiakov 5.-9.ročníka s účasťou 30 žiakov. Z chlapcov si 1.miesto vybojoval Bruno Pirohár (8.A), 2.miesto Christopher Bako (9.A) a 3. miesto Frederik Tomcsány (9.A). V kategórii dievčat zvíťazila Hana Višňovská (7.A), 2. miesto Hana Halienková (6.A) a 3.miesto Michaela Matejková (8.A).

Streda –  turnaj v hádzanej žiakov 5.- 9.ročníka. V kategórii mladších žiakov zvíťazilo družstvo Štart A (Nikolas Kamenický, Ronald Mojzes, Marko Kodhaj, Adam Hulkó, Leonard Novák, Adam Kondrlík, Jakub Bajtek, Samuel Paluk). U starších žiakov zvíťazilo družstvo Štart B (Christopher Bako, Patrik Illés, Fridrich Beck, Samuel Horváth, Matej Szabó, Karol Suchan).

– turnaj vo futbale pre 3.- 4.ročník. Víťazom medzi tretiakmi sa stala 3.D trieda (Peter Záhradnicsek, Igor Pollák, Filip Csermák, Tomáš Čarnický, Martin Benca, Alex Jendrušák, Roman Holý) a medzi štvrtákmi zvíťazili žiaci zo 4.D triedy (Nico Stráňovský, Matej Benko, PatrikStruhár, Nicolas Barus, Jakub Boťanský, Adam Hajabács, Martin Majer, Alex Bednárik).

– Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu mladších a starších žiakov – zúčastnilo sa 13 žiakov. Najlepšie sa umiestnilo družstvo mladších žiačok a získalo 3. miesto – Hana Halienková (6.A), Jasmine Záležáková (7.A), Lilien Macáková (6.A). Z jednotlivcov podali najlepší výkon Dominik Hrabovský (7.A) – 11. miesto a Michaela Čeriová (7.A) – 9. miesto.

Piatok  – Týždeň športu sme zakončili spoločnou aktivitou pre rodičov a zamestnancov školy – Jesenné kilometre s Nábrežnou, kde si účastníci mohli vybrať či pôjdu chôdzou, behom, bicyklom alebo na korčuliach. V krásnom slnečnom počasí sa na štart postavilo vyše 200 pretekárov, ktorí po absolvovaní určenej trate (smer Zúgov alebo Berek) dostali malé zdravé občerstvenie. Takto sme sa aj my s našou troškou pohybu zapojili do tretieho ročníka európskeho týždňa športu #BE ACTIVE.