Týždeň modrého gombíka

UNICEF už po trinásty raz organizuje celoslovenskú verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka.
Cieľom zbierky, ktorá sa bude konať 15. – 21. mája 2017, je zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine, pretože situácia u našich východných susedov je aj napriek mierovým dohodám neistá a veľmi turbulentná. Od začiatku februára sledujeme situáciu v tejto krajine. Tisíce detí prestalo chodiť do školy po tom, ako ich učebne boli zasiahnuté ťažkým delostrelectvom. Ohrozené sú tak miesta, na ktorých by deti  mali nájsť bezpečie a podporu aj počas vojny a konfliktu. Je smutné, že ostreľovanie škôl sa v tomto konflikte stalo tragickou samozrejmosťou.

„Heslom tohoročného Týždňa modrého gombíka je Darujme deťom nádej. Našou zbierkou chceme upozorniť aj to, aký krehký je mier a aké nesmierne dôležité je nestratiť v ťažkej situácii vieru v ľudskosť,“

Na našu pomoc čaká jeden milión detí.

Prosíme, zapojte sa a pomôžte deťom, ktoré za situáciu, v ktorej sa ocitli nemôžu. Tento týždeň je “Týždeň modrého gombíka” .Máme šancu pomôcť deťom. Zapojte sa aj vy, poproste vašich rodičov ,aby finančne prispeli na dobrú vec. V utorok 16.5.2017 , v stredu 17.5.2017 vo štvrtok 18.5.2017 sa na našej škole uskutoční zbierka. Za vašu ochotu pomôcť budete odmenení modrým gombíkom. Ďakujeme!!!!