VIANOČNÁ VIEDEŇ

Dňa 12. decembra sme vycestovali do susedného Rakúska. Cieľom našej cesty bolo oboznámiť sa s krásami Viedne a samozrejme “Vianočné trhy”.

Našou prvou zastávkou bol zámok niekdajších Habsburgovcov a vládcov Rakúsko Uhorska. Neskôr sme sa kochali krásnymi pamiatkami ako napríklad zámkom cisárovnej Sisi, no a v neposlednom rade sme sa presunuli na dlhoočakávané vianočné trhy, na ktorých sme si pochutnali na rakúskych špecialitách a obdivovali krásne osvietené námestie pred obrovskou radnicou.

  Vedeli ste, že vlajka Rakúska vznikla tak, že Leopold V., ktorý statočne bojoval za svoju vlasť si jedného dňa všimol, že časť košeľe, ktorá bola pod opaskom bola celá biela narozdiel od zvyšku, ktorý bol celý od krvi? Zapáčilo sa mu to tak, že si prial za svoje farby bielu a červenú. O túto obdivuhodnú informáciu nás obohatila p.uč. Mgr. Katarína Bauerová, začo jej veľmi pekne ďakujeme. Tiež ďakujeme p.uč. Mgr. Kataríne Drienovskej za úžasne zorganizovaný výlet a p.uč. Mgr. Soni Móriczovej za príjemnú spoločnosť.

 Dúfame, že sa čoskoro opäť zídeme a naplánujeme ďalší spoločný výlet.

vieden1vieden3 vieden4 vieden6