Jesenné slávnosti trochu inak

Dňa 9. 11. 2016 sa v podvečerných hodinách otvorili  brány našej základnej školy, aby privítali našich žiakov, budúcich školákov a ich rodičov na jesenných slávnostiach. Tento rok sme sa rozhodli namiesto tekvicových súťaží vyskúšať niečo nové.

V rámci krátkeho kultúrneho programu, ktorý pripravili pani učiteľky Mgr. S. Móriczová a Mgr. K. Takácsová, sme mali možnosť obdivovať spevácke nadanie našich žiačok z 1. aj 2. stupňa. Súčasťou programu bolo aj „hrôzostrašné“ číslo čarodejníkov z 9.B triedy pod vedením Mgr. I. Oravca. Naši žiaci sa prezliekli do kreatívnych masiek stríg a strigôňov.

Po programe sa mohli deti zabaviť na strigônskej diskotéke a svoju šikovnosť uplatniť v rôznych tvorivých dielňach, ktoré im pripravili pani vychovávateľky.

Ako správni hostitelia sme nezabudli ani na chutné koláčiky, ktoré s láskou pripravili naše šikovné mamičky a babičky. Poďakovanie patrí nielen im, ale aj našim pani kuchárkam, ktoré pripravili pravú jesennú špecialitu – pečenú tekvicu a tradičný chlieb s cibuľkou. Pochvalu si zaslúžia aj žiaci, ktorí pomáhali pri realizácii tejto skvelej slávnosti.

Na záver sme sa všetci spolu presunuli do areálu školy, kde žiaci vytvorili z vlastnoručne vyrobených lampášov nádhernú reťaz priateľstva. Emotívnym záverom bolo aj vypúšťanie lampiónov šťastia, počas ktorého zástupcovia každej triedy vyslovili svoje originálne želania do budúcna.

Album s fotografiami nájdete TU!

 Mgr. V. Oravcová a Mgr. M. Gyénová