Výstava, na ktorú sa nezabúda

Dňa 10. 11. 2016 sa 41 žiakov a 4 pedagógovia našej školy vybrali do Bratislavy na dlho očakávanú svetovú premiéru výstavy o kozmonautike – Cosmos Discovery. Výstava sa niesla v duchu: NAJVAČŠIE DOBRODRUŽSTVO ĽUDSTVA.  Na nezabudnuteľnej výstave sme prežili ozajstné príbehy hrdinov, ktorí prekročili hranicu atmosféry. Dotkli sme sa Mesiaca, usadili sme sa do riadiacej kabíny raketoplánu a vstúpili sme na palubu vesmírnej stanice. 

Videli sme stovky exponátov, ktoré mapovali vývoj pilotovaných kozmických letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám. Pri vstupe každý z nás dostal Space Card – Kartu kozmonauta s menom a životným príbehom reálneho kozmonauta, o ktorého vesmírnej misii sme sa dozvedeli pri prechádzaní expozície.  Na začiatku výstavy Cosmos sme videli ruský Sputnik, psa Lajku, americkú opicu Enosa, americkú raketu Mercury, ruské mesačné vozidlo Lunochod. Oboznámili sme sa so zaujímavým životným príbehom Jurija Gagarina, prvého človeka v kozme. Pútavá bola aj pestrá prehliadka kozmických skafandrov a ďalších vesmírnych prístrojov. Celou výstavou nás prevádzal zvukový sprievodca, ktorý nám o každom exponáte porozprával informácie, ktoré nás zaujímali.  Bola to naozaj skvelá zábava.

Naše kroky potom smerovali na ďalšiu výstavu, a to na výstavu Bibliotéka, ktorá je jediným knižným veľtrhom na Slovensku. Pozreli sme si bohatú knižnú ponuku, ale aj sprievodný program, ktorý bol venovaný knihám a čítaniu. Stretli sme obľúbených autorov, pozreli dramatizované čítanie a tvorivé dielne.  Pani učiteľky zaujala výstava Pedagogika, ktorá bola zameraná na vzdelávacie softvéry a školské pomôcky 🙂

Sme radi, že návšteva týchto výstav je v našej škole tradíciou. Tešíme sa na budúci rok a sme nedočkaví  po nových zaujímavých zážitkoch.

Album s fotografiami nájdete TU!