Školský výlet… alebo ako sa utužuje kolektív

Ísť s kamarátmi alebo s rodinou na výlet alebo dovolenku je v dnešnej uponáhľanej dobe príjemným spestrením času. Platí to aj pre triedne kolektívy. Slovensko je nádherná krajina a ponúka mnohé zaujímavé atrakcie. Často ich nepoznáme, aj keď ich máme doslova pod nosom. Naša trieda sa rozhodla pre atraktívny Liptov, konkrétne pre malebné miesto – Hrabovo.
Ubytovali sme sa v chate Malina, ktorá je obkolesená vysokými smrekmi. Z jej terasy sme sa mohli kochať výhľadom na Malinô Brdo. Náš 4-dňový výlet bol plný zábavy, atrakcií a turistiky. Najskôr sme sa vybrali na dlhšiu túru do Čutkovskej doliny. Cesta lesom bola úžasná, sprevádzalo nás slniečko a dobrá nálada.
V kolibe Richtárka sme si pochutnali na pravých liptovských haluškách, vonku sme sa osviežili v bystrinke, ktorá preteká dolinou. Niektorí pozorovali rybník so pstruhmi, iní zase salaš s ovečkami.
Po návrate sme si vyskúšali „bobríka“ odvahy – ZipLine. Bezpečná jazda na lane, ktorá netrvá ani minútu, nás previezla ponad Hrabovskú nádrž a ponúkla nezvyčajné výhľady na krásy okolitej prírody.
Veľkým adrenalínovým spestrením výletu bola jazda na horských kárach a kolobežkách.
Najskôr sme sa vyviezli kabínovou lanovkou na Malinô Brdo a potom nasledovala hodinová jazda lesom až do Hrabovskej doliny. Toto bol TOP zážitok pre všetkých!

Naše fotografie povedia o našom výlete viac ako slová. Pozrite si ich TU!

                                                                                                                          Žiaci 8. B triedy