Búrame bariéry – deň plný zážitkov

Projekt s veľmi výstižným názvom „Búrame bariéry – deň plný zážitkov“ sa realizoval v spolupráci so Špeciálnou základnou školou Pod kopcom, ktorú navštevujú deti s rôznym handicapom a spoločnosťou DM drogérie, ktorá celý projekt zastrešovala. Hlavnou myšlienkou projektu bolo spoločné trávenie času, vzájomné spoznávanie sa, vytvorenie atmosféry plné prijatia a rešpektovania sa navzájom.

Náš spoločný výlet sa  konal  dňa 21. 6. 2016 v neďalekej obci Svodín, kde sa nachádza Dom ľudových tradícii. Funguje aj ako archeologické múzeum. Deti mali možnosť spoločne si prezrieť areál, oboznámiť sa s históriou nášho regiónu. Veľkým zážitkom pre deti bolo zhotovenie  hračky, ktorú si potom mohli vziať so sebou. Najkrajšie však bolo sledovať, ako si deti vzájomne pri práci pomáhali, komunikovali medzi sebou, hrali sa na dvore spolu naháčku, nadväzovali nové priateľstvá. V tento skvelý deň sme doslova búrali bariéry, pretože sme mali možnosť vidieť ako sa deti postupne zbližovali s deťmi handicapovanými, vytvorili atmosféru plnú radosti a pozitívnej energie.

Verím, že deti odchádzali z výletu plné nezabudnuteľných zážitkov z príjemne stráveného dňa a s vedomím, že akcia mala prínos pre obe strany.

Radi by sme pokračovali v spolupráci so Špeciálnou základnou školou v Nových Zámkoch a v budúcnosti zorganizovali aktivity podobného charakteru, na čo sa už teraz veľmi tešíme.

Album s fotografiami nájdete TU!

 Mgr. R. Goriláková, Mgr. H. Kubicsková