Výlet do Skalice

Skalica, starobylé slovenské mesto, leží v najzápadnejšej časti Slovenska. Návštevníkov láka svojím trdelníkom, frankovkou, ale aj množstvom pamiatok a nádhernou záhorskou prírodou. Medzi návštevníkov sme sa zaradili i my, žiaci 5., 6. a 7. ročníka.

Dňa  15. 6. 2016 sme sa vybrali spoznávať krásy tohto mesta. V Skalici sa zachovalo do dnešnej doby 6 väčších kostolov, 9 menších sakrálnych stavieb, štyri kláštory, zaujímavé svetské stavby (známy Jurkovičov dom), mestské opevnenie, unikátne námestie trojuholníkového tvaru. Zdolali sme 126 drevených schodov, aby sme sa dostali na vrchol veže Kostola sv. Michala. Odmenou  bol prekrásny výhľad.

Naša cesta viedla aj na Baťov kanál . V súčasnosti má takmer 60 km. Na celom toku je niekoľko prístavov a prístavísk, ktoré slúžia ako zázemie pre turistov a zároveň ponúkajú turistické služby. Našou plavbou nás sprevádzal lodivod, ktorý nám porozprával  nielen o histórii výstavby, ale aj o rastlinách, živočíchoch a vtákoch. Po zaujímavej plavbe pozdĺž hranice Slovenska s Českom nás čakala sladká odmena – ochutnávka skalického trdelníka.

Na tento výlet nám zostanú pekné spomienky.

 Album s fotografiami nájdete TU!

 Alexandra Pásztorová a Simona Petrášová 5.B