Športová olympiáda

Dňa 10. 6. 2016 sa na našej škole konal 2. ročník športovej olympiády. Žiaci sa na tento deň pripravovali počas celého školského roka. Kvalifikovalo sa 10 najlepších dievčat a 10 najlepších chlapcov z každého ročníka.  O medaily bojovali v rôznych disciplínach: hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky, beh na 50 m /150m /300m.

Tak ako  aj na ozajstnej olympiáde, ani tu nechýbal úvodný ceremoniál sprevádzaný nástupom súťažiacich, ktorých sprevádzali krásne aténske bohyne, vlajkonosiči, tanečnice, deti s balónmi vo farbách olympijských kruhov a pedagógovia školy. Žiaci oblečení v bielych tričkách s olympijskými kruhmi, logom našej školy a v bielych šiltovkách, zdobili v tento deň naše námestie.

2. školskú olympiádu slávnostne otvoril riaditeľ školy Mgr. Róbert Rudinský. Všetkých prítomných privítal a povedal pár krásnych slov. Súčasťou ceremoniálu boli olympijské kruhy vytvorené žiakmi druhých ročníkov, v rytme samby tancujúce tanečnice, zapálenie olympijskej pochodne  prednostkou mestského úradu pani Mgr. Ing. Tűnde Szekeresovou, olympijská štafeta, na čele ktorej išla športovkyňa Janka Styková (bývalá žiačka našej školy), olympijský sľub, vztyčovanie vlajok za znenia olympijskej hymny a zapálenie olympijského ohňa v areáli našej školy.

Za znenia hudby  všetci súťažiaci a rozhodcovia zaujali miesta na športových stanovištiach. Súťažiaci sa snažili zo všetkých síl podať čo najlepšie výkony. Mnohí prekonali svoje osobné rekordy a bodovali aj vo viacerých disciplínach.

Pre žiakov, ktorí sa na olympiádu nekvalifikovali, boli pripravené nesúťažné disciplíny. Svoju šikovnosť si mohli preveriť v  kolobežkovom slalome, v triafaní na cieľ, vo  florbale, v prehadzovanej, v triafaní na kôš, v  plážovom volejbale a v  golfe. V átriu školy zas kreslili na  kartóny maskotov XXXI. olympiády.  Samozrejme povzbudzovali  na športoviskách aj svojich spolužiakov.

Veľkým prekvapením bola vzácna návšteva olympionikov Erika Vlčeka a Juraja Tarra. Pre slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike a majstrov sveta K2 mužov na 1000 m si redakčná rada školského časopisu Zvoní!  pripravila otázky, na ktoré vďačne odpovedali. Veľmi ochotne podpísali množstvo podpisových kartičiek. My sme dali sľub, že na olympiáde im budeme držať palce,  aby pre Slovensko vybojovali tú najvzácnejšiu medailu.

Primátor mesta Otokar Klein spolu s olympionikmi odovzdal medaily a diplomy našim najúspešnejším športovcom a v závere slávnostne zahasil olympijský oheň.

Verím, že tento deň ostane nezabudnuteľným zážitkom pre všetky naše deti.

Album s fotografiami nájdete TU!

Stiahnuť (PDF, 793KB)