1. jún – nádherný deň

Žiaci 1. – 2. ročníka Medzinárodný deň detí strávili rôznymi hrami a súťažami.
Navštívili veľmi zaujímavé predstavenie Čarovný meč v Miestnom odbore Matice slovenskej a zahrali sa na burzu. Predávaním a kupovaním hračiek sa nielen zabavili, ale si rozšírili svoje zručnosti z učiva matematiky o finančnej  gramotnosti. Z rodičovského združenia ku svojmu sviatku dostali mnoho dobrôt a cien. Tento deň sa im veľmi páčil.

Album  fotografiami nájdete TU!

Album  fotografiami nájdete TU!

Medzinárodný deň detí je deň v roku, kedy deti nechcú pomyslieť na učenie. Na našej škole sa tento deň oslavoval netradičnou formou už druhý rok a to hrou 5 proti 5, kde si žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zasúťažili a overili svoje poznatky z oblasti matematiky, fyziky, biológie a zručnosti z techniky. Súperilo päť päťčlenných družstiev. Tímy si mohli vybrať obtiažnosť, na akú si trúfajú a z každej obtiažnosti otázku číslo 1-5. Za správne vyriešenie otázky alebo úlohy boli udelené body prislúchajúce danej obtiažnosti. V praktickej časti išlo o čas splnenia úlohy a porota strhávala body za kvalitu alebo presnosť splnenia úlohy. Skóre sa prudko menilo a víťazi neboli známy až do posledného kola. Všetci sa ale snažili a veľkú rolu zohralo aj šťastie pri výbere otázky. Našej triede (8.B) napríklad nesadla úloha z biológie, ale sme to nevzdali a po rozhodujúcej poslednej otázke sme 7.A len o pár bodov predbehli a z klubovne sme vyšli víťazne.

Romana Hozlárová, 8.B

Album zo súťaže nájdete TU!

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka strávili deň plný hier a rôznych zaujímavých športových disciplín. Za  snahu boli všetci odmenení dobrou zmrzlinou.

Album s fotografiami nájdete TU!

 

Romana Hozlárová, 8.B