Malý šéfkuchár bez čapice

 Dňa 20.5.2016 sme sa zapojili do celosvetového projektu zdravého stravovania FOOD  REVOLUTION  DAY.

Úlohy projektu:-porozprávať sa o zdravom stravovaní, zelenine, ovocí …
-vymaľovať obrázok „ EAT THE RAINBOW“
-napísať príspevok o sebe, triede
– nafotiť vymaľované obrázky a s príspevkom zverejniť na  našom školskom fb

Všetky úlohy sme  splnili a príspevky tried si môžete prečítať:

Piatok  bol pre 24 žiakov 1.A triedy dňom plným veselých zážitkov. S kamarátmi z rozprávky, veselým gašparkom a dráčikom Gustom sa hravo naučili veľa o zdravom stravovaní, správnej hygiene a starostlivosti o zdravie. Vymaľovali si omaľovánku s množstvom ovocia a zeleniny a tak sa pripojili k FOOD REVOLUTION.
tr.p.učiteľka 1.A

Žiaci 1.B triedy v počte 22 žiakov sa zúčastnili projektu „ Malý šéfkuchár bez čapice.“ Prínosom a kladom je, že väčšina detí má doma záhradu a podieľajú sa spolu s rodičmi aj starými rodičmi na výsadbe zeleniny, zbere a spracovaní. Dokonca niektorí žiaci majú vlastné hriadky- reďkovky, mrkvy, hrášku.
tr.p.učiteľka 1.B

Do dnešnej akcie sa zapojilo 17 žiakov z našej triedy 2.A. Najskôr sme sa rozprávali o jedlách, ktoré nám chutia, ktoré máme radi, ktoré nám maminky často pripravujú, ktoré sú z toho zdravé. Potom sme spolu zostavili jedálny lístok s názvom: Všetko zdravé čo mám rád/rada.
tr.p.učiteľka 2.A

19 žiakov 2.C triedy sa dnes pripojilo k projektu zdravého stravovania: „Nové Zámky maľujú.“ Zahrali sme sa hru „ Kompót“, pozreli sme si prezentáciu o ovocí a zelenine, rozprávali sme sa o zdravom stravovaní. Zistili sme, že v našej triede je najobľúbenejšia zelenina – mrkvička, hrášok a najobľúbenejšie ovocie – jabĺčko a melón. Niektorí žiaci nám prezradili výborné zeleninové recepty, ktoré doma pripravujú s mamičkou. Žiakom sa veľmi páčila omaľovánka, čoho dôkazom sú aj krásne práce.
tr.p.učiteľka 2.C

Žiaci 2.D (21 žiakov) sa aktívne zapojili do projektu „Nové Zámky maľujú“ – na hodine anglického jazyka. Využili sme dominové karty s ovocím – žiaci pracovali vo dvojiciach, zaspievali sme si pieseň Do you like bananas? Yes I do. – No, I don´t. V závere hodiny sme sa rozprávali o tom, aké dôležité je zdravo sa stravovať – jesť jedlá z ovocia a zeleniny. Pri maľovaní žiaci rozprávali aké zdravé recepty pripravujú ich mamičky a babičky.
tr.p.učiteľka 2.D

“Malý šéfkuchár bez čapice” – ku krásnej akcii sa pridalo aj 20 žiakov z 5.A

Album s fotografiami nájdete TU!