Medzinárodný festival duchov a strašidiel

Po dvoch vydarených školských výletoch do Bojníc sme sa opäť rozhodli navštíviť Medzinárodný festival duchov a strašidiel. 

Dňa 5. mája 2016 sme sa teda  vydali na zaujímavú cestu, sprevádzanú strašidlami, dobrodružstvom a históriou. V Bojnickom zámku sme sa stali svedkami pravdivého životného príbehu, ktorý  tento rok ukrývajú slávne aj neslávne osudy jednotlivých členov rodu Pálfi, známe aj menej známe súvislosti tiahnuce sa naprieč storočiami. Aktuálny ročník s podtitulom Prízrak nám priniesol  nielen fascinujúci príbeh plný záhad, tajomna a strachu. Atmosféru príbehu prízraku ženy s temným pohľadom a mŕtvolným dotykom umocnili silné herecké výkony, jedinečné scénické kostýmy a dychberúce umelecké líčenie.

Po chutnom obede sme sa poprechádzali po obnovenom centre Bojníc, kde sme sa odfotili na pamiatku a plní zážitkov sme sa vybrali domov.

Ďakujeme našim pani učiteľkám Mgr. M. Ambrusovej, Mgr. M. Kosztolányiovej a Mgr. J. Habajovej za starostlivosť. Už teraz sa tešíme na výlet v budúcom školskom roku 🙂

Album s fotografiami nájdete TU!