Svetoznáma výstava TITANIC

Dňa 5. 11. 2015 sa 45 žiakov a 4 pedagógovia našej školy vybrali do hlavného mesta našej republiky na krásnu výstavu Titanic. Už niekoľko mesiacov sme netrpezlivo čakali na tento deň a veru, oplatilo sa. Výstava Titanic dokonale a pravdivo zobrazovala historické súvislosti, spoločenskú a politickú situáciu vo svete aj na Slovensku na začiatku 20. storočia.

Videli sme  stovky originálnych artefaktov, ktoré boli zachránené zo slávneho vraku. Medzi exponátmi boli vybavenia lode, rôzne kusy nábytku, porcelán a osobné predmety cestujúcich. Výstava bola rozšírená o dokumenty, ktoré poskytlo Slovenské národné múzeum – Historické múzeum.  Výstava bola skvelou školskou exkurziou, ktorá spestrila nielen hodiny dejepisu a geografie.  Žiaci sa na výstave zoznámili s históriou moreplavby, veľkými zámorskými objavmi, technickými vynálezmi, umeleckými smermi, ale aj politickou situáciou, ktorá viedla k vypuknutiu I. svetovej vojny.

Každý návštevník pri vstupe na výstavu obdržal „boarding pass – palubnú vstupenku“ s konkrétnym menom reálneho človeka, ktorý na Titanicu v dobe jeho katastrofy bol.  Spoznali sme teda aj my výstavu, ktorá osobnými zážitkami  návštevníkov a veľkým množstvom reálnych exponátov zaraďuje túto výstavu k najobľúbenejším na celom svete.

Album s fotografiami nájdete TU!