Športový spravodaj

BEDMINTON

Dňa 9.10.2014 sa 10 dievčat a 14 chlapcov zúčastnilo školského turnaja v bedmintone.  Po odohraní vzájomných zápasov v skupinách sa postupujúci hráči stretli vo finálových dueloch, kde predviedli vyrovnaný a napínavý súboj o umiestnenie a postup na okresné kolo.

V kategórii dievčat sa na popredné priečky prebojovali:
1. miesto: Natália Igrényiová – 8.A
2. miesto: Andrea Podoláková – 7.A
3. miesto: Ema Mrkvicová – 9.C

V kategórii chlapcov si diplomy vybojovali:
1. miesto: Adam Veréb – 9.A
2. miesto: Filip Juhás – 8.A
3. miesto: Matej Petík – 7.A

Títo žiaci sa 24.10.2014 zúčastnili aj okresného kola v bedmintone, ktoré sa konalo v Šuranoch. Tu sa nám ale bohužiaľ v konkurencii účastníkov z rôznych bedmintonových klubov nepodarilo prebojovať na popredné miesta, ale aj tak všetkým ďakujeme za účasť a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.

 STOLNÝ TENIS

Dňa 12. a 13.11.2014 sa v našej telocvični  konalo školské kolo v stolnom tenise, ktorého sa zúčastnilo 16 chlapcov a 16 dievčat. Hráči boli rozdelení do 4 skupín, kde  odohrali vzájomné zápasy a dvaja najlepší z každej skupiny postúpili do finále. Po finálových súbojoch sa o prvé tri priečky podelili:

v kategórii dievčat:
1. miesto: Nina Višňovská – 5.A
2. miesto: Andrea Podoláková – 7.A
3. miesto: Ema Mrkvicová – 9.C

v kategórii chlapcov:
1. miesto: Viktor Kalina – 9.C
2. miesto: Mikuláš Kucsera – 9.A
3. miesto: Ronald Nagy – 9.C

Chlapci následne 19.11.2014 odohrali obvodné kolo s účasťou družstiev  z Kolty, Strekova a ZŠ G. Bethlena. Po vzájomných zápasoch  vyhrali 4:0 nad Koltou,  vyrovnaný súboj so Strekovom sme nakoniec tiež vyhrali 4:3, ale bohužiaľ chlapcov z G. Bethlena sa nám nepodarilo poraziť a prehrali sme 4:0 a tým sme nepostúpili na okresné kolo.

Dievčatám sa na obvodnom kole, ktoré sa konalo 25.11.2014 v Šuranoch, darilo lepšie. V zmenenej zostave, kde Emu Mrkvicovú nahradila Dominika Gábrišová z 9.A, porazili  Šurany 4:0 a ZŠ G.Czuczora 4:1 a vybojovali si tak postup na okresné kolo.

Zúčastneným ďakujeme za krásny športový zážitok a želáme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

V budúcom týždni nás ešte čaká basketbal dievčat, florbal chlapcov aj dievčat a okresné kolo v streľbe zo vzduchovky. Dúfame, že aj v týchto súťažiach budú žiaci úspešne reprezentovať našu školu.