Do pozornosti

mikulas

VYDARENÁ MIKULÁŠSKA OSLAVA

Dňa 3. decembra 2016 otvorila naša škola svoje brány pre všetkých, ktorí sa už dlhšie tešili na našu tradičnú mikulášsku oslavu.
Už pri vstupe do nádherne vyzdobenej školy dostali malí návštevníci balíček s milým prekvapením. Ďalšia novinka ich čakala vo vynovenej telocvični, ktorá bola upravená tak, aby sa v nej zmestilo čo najviac ratolestí a rodičov. A veru ich bolo neúrekom!  Žiaci 1. stupňa sa tu predstavili s krátkym kultúrnym programom, ktorý pripravili pod vedením svojich pani učiteliek.
Po fantastickom  zážitku  sa deti rozpŕchli do tvorivých dielní, kde mohli vyskúšať svoje vedomosti a zručnosti z výroby papierového Mikuláša, anjela, farebných sviečok z vosku, stromčekov zo šišiek, vianočných venčekov a rôznych ozdôb. Súčasťou našej slávnosti bola aj prehliadka prváckych tried, školskej knižnice, jazykovej či počítačovej učebne. Počas nej sa mohli zastaviť aj v priestoroch sauny, kde bol vytvorený dočasný fotoateliér a rodiny s deťmi  sa tu mohli odfotografovať. Nezabudli sme ani na športové hry v priestoroch telocvične, ktoré využili najmä chlapci. Dievčatá sa zase s nadšením zastavovali pri stánku študentov SOŠ dopravy a služieb v Nových Zámkoch, aby im vytvorili pekné účesy alebo namaľovali na tvár zaujímavé kreácie podľa vlastného želania – ďakujeme 🙂
Novinkou bolo vypekanie a zdobenie medovníkov v školskej jedálni. Vďaka našim pani kuchárkam, ktoré medovníčky hneď upiekli, si mohli deti svoje chutné výtvory zobrať aj domov. Súčasťou aktivít v školskej jedálni bolo aj pečenie vianočných oplátok, ale tie sme už zverili do rúk odborníkov.
Zatiaľ čo sa deti hrali a zabávali, rodičia sa mohli neformálne porozprávať s učiteľmi alebo navzájom medzi sebou a vymieňať si skúsenosti. Pri vianočnom bufete sa mohli ponúknuť z čerstvo napečených perníkov, zapiť ich horúcim nealkoholickým punčom alebo výbornou kávou, ktorú ponúkali študentky z SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch.
Skôr než sa detičky rozlúčili s Mikulášom, nezabudli si s ním urobiť fotku pred krásnym vianočným stromčekom.

Veríme, že sa všetkým návštevníkom naša mikulášska oslava páčila a opäť si môžeme povedať, že sa nám  naozaj vydarila.

Mgr. Vlasta Oravcová

Album s fotografiami nájdete TU!

Sľúbený recept na perníkový koláč nájdete TU 🙂

Beseda s Ivanom Jakešom

Na Mikuláša okrem sladkostí dostali žiaci ZŠ Nábrežná ešte jeden darček – besedu s motocyklovým pretekárom Ivanom Jakešom. Obrovským prekvapením bolo, že do telocvične prišiel na svojej motorke, na ktorej v minulom roku absolvoval Rely Dakar. Ivan odpovedal deťom na množstvo otázok, ktoré nemali konca
Bol to veľký zážitok, ďakujeme firme TECHNIA, ktorá nám pomohla túto besedu zabezpečiť!

jakes-uvod

Album s fotografiami nájdete TU!

nucem